Що ви знаєте про пазли?

Що ви знаєте про пазли?

On Березень 28, 2017, Posted by , In Без категорії, With No Comments

 

Пазли – це ,мабуть, одна з найвідоміших розвиваючих ігор у світі, популярність якої важко переоцінити . Здавалося б, що може бути простіше та зрозуміліше, ніж зібрати по частинкам цілу картинку. Та за такою зовнішньою простотою криється справжній клондайк вмінь та навичок, які зможе розвинути ваша дитина, проводячи час за збиранням пазлу. В цій статті ми поділимось з вами тим, що насправді приховує в собі ця «проста-непроста» головоломка.


Цікаво, що пазли були винайдені саме для навчання в одній із англійських шкіл ще у ХVIII сторіччі. Учням пропонувалося вчити географію світу за допомогою карти, розділеної на частини. Цей метод виявився дуже дієвим з практичної точки зору , тому сьогодні пазли так широко застосовуються у навчальних методиках з різноманітних дисциплін. Пояснення цьому якраз і можна побачити на прикладі складання карт.
При складанні карти з частин запам’ятовування відбувається швидше та ефективніше, завдяки високій концентрації, якої вимагає даний процес. В кожному елементі пазлу є інформація для пошуку наступного. Для правильного поєднання елементів необхідно максимально зосередитись на деталях, що поєднують окремі частини між собою у єдине ціле. І саме ці деталі формують стійкі асоціативні зв’язки, що, в свою чергу, допомагають надалі утримувати та відтворювати отриманні знання. Склавши таким чином карту, мозок отримує цілий комплекс з відомостей про об’єкт, який збирався: з яких елементів складається і яка їх кількість, які назви зустрічаються, які особливості має та чи інша частина щодо деталей. І це, певною мірою, слугує далі своєрідним інформаційним пазлом для нашої пам’яті.

 

Але значимість складання пазлів цим не обмежується. Найбільшу цінність вони являють все-таки у формуванні життєво необхідних навичок у розвитку дитини для її самореалізації в дорослому житті. По-перше, вони можуть стати чудовим стартом у вихованні самостійності вашої дитини. Навіть якщо перше знайомство з цією грою вимагатиме максимальної вашої участі, з кожним наступним разом ви будете помічати, що малюк, зацікавившись процесом, все менше потребуватиме допомоги зі сторони, виробляючи власну стратегію у складанні пазлу. При цьому активно розвивається логічне мислення, адже в успішному виконанні поставленої задачі важливо все – і послідовність, і увага до деталей, і зображення та форма елементів, і розуміння того результату, який буде отриманий.

Дитина вчиться приймати власні рішення, виділяти з великого обсягу інформації необхідне, різнобічно розглядати та оцінювати поставлене завдання. Погодьтесь, як часто саме таких вмінь може не вистачати у вирішенні вже дорослих життєвих питань. Та найголовніше – дитина вчиться концентрації та здобуває надважливе вміння доводити справу до кінця. І чим складніший пазл, тим помітніший результат.
Ідея створення пазлу в черговий раз доводить, що вирішення складних задач насправді потребує дуже простих рішень, а гра – найкращий помічник у навчанні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *