Як опанувати ці неслухняні літери?

Як опанувати ці неслухняні літери?

Чим менша дитина, тим більше в неї здібностей до поглинання та охоплення великого об’єму інформації, адже це основне її завдання на даному етапі життя. А чим цікавіше проходить процес навчання, тим легше засвоюються будь-які знання. І для того, аби підготувати та зацікавити дитину такими базовими навичками як читання та письмо, ми створили незвичайний розвиваючий набір «Неслухняні літери».

Механічне складання слів із букв рухомого алфавіту –основа для майбутніх навичок з читання та письма. Цей спосіб дає дитині необхідність подумати над тим, які і в якому порядку слід вибрати й розставити елементи з буквами та знаками, щоб скласти потрібне слово. Після того, як дитина склала слово, вона має декілька разів його прочитати, щоб прийняти та розкрити для себе значення цього слова і усвідомити результат своїх дій. Це дає відчуття маленької «перемоги», впевненість у своїх діях та можливостях і стимулює на продовження та подальше освоєння цього процесу.
Назву «Неслухняні літери» ми теж обрали не просто так. Сила букв в їх поєднанні. Так виникають слова, фрази, речення. Та саме тут найважливішим є порядок, за яким букви мають поєднатись. Запропонуйте дитині навчити «неслухняні літери» порядку. Складіть разом слово, дайте можливість самостійно прочитати його кілька разів. Потім довільно приберіть або поміняйте місцями одну або кілька букв в цьому слові і знову прочитайте те, що вийшло. Зміст слова втратиться, а можливо вийде зовсім нове слово. Дитина побачить важливість правильного порядку букв , що є необхідним при опановуванні письма в подальшому навчанні. Кількість букв в наборі розрахована таким чином, що дає можливість урізноманітнювати та поступово ускладнювати завдання. Від простих слів, можна переходити до фраз і речень. Чудовим варіантом для гри також стане складання кросвордів. Це одна з найефективніших методик в розширенні словникового запасу. Завдяки кросвордам тренується пам’ять, розвиваються лінгвістичні і граматичні навички та логічне мислення, з’являється бажання в отриманні більших знань.

Важливим елементом на етапі вивчення та засвоєння основ письма є правильне написання букв. Часто виникає проблема «дзеркального» відображення літер дитиною при письмі. Це є одним з проявів оптичної дисграфії. Складання слів завдяки рухомому алфавіту, ваша допомога в правильному розміщенні букв, дозволить дитині візуально запам’ятовувати кожну букву і її правильне відображення. Таким чином, в подальшому, під час письмових вправ, у дитини буде виникати образ букв вже в правильному положенні . Ризик виникнення такої проблеми суттєво знижується, що полегшує подальший процес навчання.

Вигляд та форма літер безперечно викличе інтерес не тільки у дітей, а й у дорослих – дивні та яскраві, вони, наче, зійшли зі сторінок справжніх шпигунських листів . Всі ми пам’ятаємо, як в дитинстві уявляли себе героями пригодницьких історій і робили одне одному зашифровані послання. Але такий зовнішній вигляд має ще й практичне значення для навчання. Ми зібрали різноманітні варіації написання букв як печатних, так прописних, щоб допомогти дитині в подальшому уникнути складності в розрізнюванні букв, швидше і легше навчитись виокремлювати всі букви в текстах, написаних будь-яким шрифтом, а, отже , читати.
А чи «послухаються» наші літери вас?:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *